Born 1764-01-12 in Kuusamo, Posio, Särkisaari.
Died 1811-06-28.
 

Biography

{geni:about_me} Hiski kastetut:

12.1.1764 4.3.1764 Pehr Jurmu Margeta Johannes (nödd: conf:)

Hiski vihityt:

20.2.1790

Sold. n:o 44 Johan Patron eller Jurmu (Patron = alleviivattu) Margetha Sigf:dr Kumbulainen

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kuusamon seurakunta > Rippikirja 1798-1803 (IAa:2), jakso 127

http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=5579585

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kuusamon seurakunta > Rippikirja 1804-1809 (IAa:3), jakso 126

http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=5579743

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kuusamon seurakunta > Rippikirja 1810-1815 (IAa:4), jakso 145

http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=5579904
--------------------
Kuusamon seurakunta > Rippikirja 1760-1773 (IAa:1), jakso 63

http://digi.narc.fi/digi/view.ka?kuid=5579134

Spouse(s) and children

Married 1790-02-20

Margareta Sigfridsdotter Jurmu.
Born 1764-08-04.

Pehr Jurmu. Born 1791-04-10.
Died 1824-04-01.

Anna Johansdotter Aikio. Born 1793-08-17.
Died 1871-01-09.

Johan Johansson Jurmu. Born 1795-01-03.
Died 1840-08-27.

Henrik Jurmu. Born 1797-01-19.
Died 1870-07-07.

Margareta Johansdotter . Born 1800-02-01.
Died 1860-12-26.

Valborg Soudunsaari.
Born 1802-04-20.

Påhl Jurmu. Born 1806-05-11.
Died 1840-10-26.

Johan Persson Jurmu-Patro. Born 1764-01-12 in Kuusamo, Posio, Särkisaari. Died 1811-06-28.        
 
   
 
     
 
   
 
       
 
   
 
     
 
   
 

Index of persons    Index of surnames    Index of places